Αποτελέσματα Ημιτελικής ΦάσηςΠανελλήνιου Πρωταθλήματος Παγκορασίδων

Δύο νίκες και μία ήττα, με την δεύτερη θέση και γεμάτες εμπειρίες, επέστρεψαν οι παγκορασίδες του Φιλαθλητικού Λάρισας από την Κατερίνη όπου έγιναν οι αγώνες του ομίλου τους της Ημιτελικής φάσης του πανελλήνιου πρωταθλήματος Παγκορασίδων.

Συγκεκριμένα την πρώτη ημέρα (29/6) ηττήθηκαν με 3-0 set από την ομάδα του Αίαντα Θεσσαλονίκης.
Μάλιστα προς το τέλος του δεύτερου σετ και ενώ το σκορ ήταν 23-22 υπέρ του Φιλαθλητικού, ο διαιτητής είδε (μπλοκ άουτ). Απόφαση για την οποία διαμαρτυρήθηκαν οι παίκτριες και οι Φίλαθλοι της Λάρισας.
Απόφαση βέβαια η οποία έκρινε το σετ και μπορεί και τον αγώνα.

Την δεύτερη ημέρα (30/6) νίκησαν με 3-2 σετ την ομάδα της Χρυσούπολης Καβάλας, και την τρίτη ημέρα (1/7) νίκησαν πάλι με 3-2 σετ την τοπική ομάδα, τον Αρχέλαο Κατερίνης.

Την πρώτη θέση του ομίλου, καθώς και την πρόκριση στην τελική φάση πήρε η ομάδα του Αίαντα Θεσσαλονίκης

Τα πλήρη αποτελέσματα του ομίλου, καθώς και τα ονόματα των κοριτσιών της αποστολής του Φιλαθλητικού Λάρισας είναι:Α’ ΟΜΙΛΟΣ (κλειστό Κατερίνης)