ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ. ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΑ  ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ. ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΤΟΥ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

Με ιδιαίτερη τιμή βρεθήκαμε στο επετειακό τουρνουά volley γυναικών που διοργάνωσε ο Ασκληπιός Τρικάλων και ήταν αφιερωμένο στα 40 χρόνια από την ίδρυση του Συλλόγου, έπειτα από σχετική πρόσκληση, το Σαββατοκύριακο 9 και 10 Οκτωβρίου 2021.

Στο τουρνουά που ήταν μια ευγενική Χορηγία της Περιφέρειας Θεσσαλίας Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων, πήραν μέρος οι ομάδες 1. Ν. ΒΟΤΣΗΣ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 2. ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΙΚΟΣ, 3. ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ, 4. ΑΣΚΛΗΠΙΌΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ.

Για την ιστορία, την 3η θέση κατέλαβε ο Φιλαθλητικός στο τουρνουά καθώς στο μικρό τελικό της διοργάνωσης έφτασε στη νίκη επί του Ασκληπιού Τρικάλων με σκορ 3-0 σετ. Την πρώτη ημέρα τον αγώνα η ομάδα μας γνώρισε την ήττα από την ομάδα της Θεσσαλονίκης, Ναύαρχο Βότση με 3-2 σετ.

Την 1η ημέρα του τουρνουά είχαμε τα αποτελέσματα
Ν. Βότσης – Φιλαθλητικόςκός Λαρισαϊκός 3-2 (25-23,21-25,30-32,25-22,15-11)
ΕΑ Λάρισας – Ασκληπιός 3-0 (25-21,25-23,25-18)
Στους αγώνες της 2 μέρας
Μικρός τελικός: Φιλαθλητικόςκός Λαρισαϊκός – Ασκληπιός 3-0 (25-22,25-22,25-13)
Μεγάλος τελικό: Ν. Βότσης – ΕΑ Λάρισας 3-0 (25-21,25-23,25-22)

Ο coach Πέτρος Πνάκας δοκίμασε διάφορα σχήματα και συστήματα, ενόψει της πρεμιέρας του φετινού πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας βόλεϊ.

Ο Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός Σύλλογος ευχαριστεί θερμά τον Ασκληπιό Τρικάλων για την ιδιαιτέρως τιμητική πρόσκληση στο τουρνουά βόλεϊ “40 χρόνια Ασκληπιός”