Νίκη με 3-2 σετ οι Γυναίκες του Φιλαθλητικού

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων μέχρι το τέλος  και κρίθηκε στο ταϊ-μπρέϊκ, ο Φιλαθλητικός νίκησε  με 3-2 σετ την ομάδα  του Ιωνικού  Αγρινίου στον πρώτο φετινό εντός έδρας αγώνα και πήρε τους πρώτους δύο βαθμούς στο πρωτάθλημα.
Οι γηπεδούχες  αν και πήραν το 1ο σετ με 27-19 δεν συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να χαθούν τα δυο επόμενα  με 23-25 και 22-25 με το Αγρίνιο να προηγείται πλέον με 2-1 σετ.

Τα κορίτσια του Φιλαθλητικού στη συνέχεια έπαιξαν ψύχραιμα και πήραν σχετικά εύκολα το 4ο σετ με 25-21 και ισοφάρισαν σε 2-2 σετ, καθώς και το  5ο σετ με 15-13 και κατάφεραν τελικά να φτάσουν στην νίκη.

Τα σετ : Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – Ιωνικός 80 Αγρινίου  3-2 (25-21, 23-25, 22-25, 25-21, 15-13)

Φιλαθλητικός (Λάμπρος Πράππας): Μπαζιάνα Ε, Υφαντή Ε, Παραφέστα Α, Μαυροπάνου Ρ, Αναγνωστοπούλου Δ (Λίμπερο), Μητσιογιάννη Δ, Γαλογαύρου Μ, Ντουλμπέρη Β,  Σταμπουλή Ιωάννα, Νιακοπούλου Αλ. (Λίμπερο), Κουμπούρα Ε, Γκαμζάρη Φ, Καλογήρου Π, Μπάλλα Σ.