Ολοκληρώθηκε το Πρωτάθλημα για την Γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού.

Με μια νίκη και μια ήττα σε δύο ημέρες (λόγω συμμετοχής των Κορασίδων της ομάδας μας στα προκριματικά του Παννελληνιού πρωταθλήματος), ολοκλήρωσε τους αγώνες της η γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών για την αγωνιστική περίοδο 2021-22.

Το προηγούμενο Σάββατο  7 Μαϊου αντιμετώπισε εντός έδρας στην Νεάπολη Λάρισας την ομάδα τη Νίκη Αλεξανδρούπολης την οποία και νίκησε με 3-0 σετ (25-21, 25-23, 25-19) και την επομένη ημέρα Κυριακή 8 Μαϊου, ταξίδεψε στην Θεσσαλονίκη, όπου και αγωνίσθηκε με την Νέα Γεννεά, από την οποία και ηττήθηκε με 3-0 σετ (19-25, 15-25, 13-25).

Μετά από τον φετινό μαραθώνιο η Γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού θα αγωνισθεί την επόμενη χρονιά, ξανά στη Α2 Εθνική κατηγορία, καθώς ο στόχος της παραμονής για φέτος κατακτήθηκε εύκολα και πολύ γρήγορα.

Σειρά έχει τώρα για τον Φιλαθλητικό η ομάδα των κορασίδων του που μετέχει στα προκριματικά του πανελληνίου πρωταθλήματος και οι ομάδες των παγκορασίδων που συνεχίζουν τους αγώνες τους.

Φωτογραφίες από τον αγώνα με τη Νίκη Αλεξανδρούπολης στην Νεάπολη.

Αλεξ16 Αλεξ15 Αλεξ14 Αλεξ13 Αλεξ11 Αλεξ12 Αλεξ10 Αλεξ8 Αλεξ9 Αλεξ6 Αλεξ7 Αλεξ5 Αλεξ4 Αλεξ3 Αλεξ2 Αλεξ1

Φωτογραφίες από τον αγώνα με την Νέα Γεννεά στη Θεσσαλονίκη.