2η Αγωνιστική Παγκορασίδων: Αθλεση – Φιλαθλητικός 0-3 σετ

Εύκολο απόγευμα με νίκη για τις Παγκορασίδες του Φιλαθλητικού.

Πρώτη νίκη και μάλιστα εκτός έδρας για την ομάδα των Παγκορασίδων η οποία χωρίς να δυσκολευτεί από την ομάδα της Άθλεσης πέρασε ένα εύκολο απόγευμα χθες Κυριακή (9/10)  στο κλειστό Γυμναστήριο του 3ου  Λυκείου  κερδίζοντας  με 0-3 σετ (08-25, 08-25, 15-25).

Η σελίδα μας στο Facebook…

Ο αγώνας ήταν για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος παγκορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ και τα κορίτσια της Σβέτλας Βασίλεβα ήταν καταιγιστικά, δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα της Άθλεσης  και με όπλο το σέρβις και τα  επιτυχημένα τελειώματα στην επίθεση έφτασαν άνετα στην επικράτηση σε λιγότερο από 50 λεπτά.

Φιλαθλητικός : (Σβέτλα Βασίλεβα) Κουμπούρα Ε., Μπίλλη, Τζήκα, Γαλάνη Ν., Γαλάνη Χατζηκαλλινικίδου Π., Βαϊοπούλου, Ανδρεάδη, Γεροστέργιου, Σαμαρά.