![Αγώνας νοκ άουτ για τις Κορασίδες του Φιλαθλητικού Λάρισας](https://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2022/02/Ασκλ-ΦΛΣ2-768x403.jpg)
Τον ΑΟ Σκοπέλου θα υποδεχτεί αύριο Τρίτη 26/4 σε αγώνα νοκ άουτ το τμήμα Κορασίδων (Κ18) του Φιλαθλητικού Λάρισας με την νικήτρια να παίρνει την πρόκριση για το Final 4 της ΕΣΠΕΚΕΛ.
Η αντίπαλος του Φιλαθλητικού είναι μια καλή και δύσκολη ομάδα, καθώς κατέκτησε την πρώτη θέση στη κατηγορία Α2 κορασίδων της ΕΣΠΕΚΕΛ και μάλιστα αήττητη.
Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο κλειστό της Νεάπολης στη Λάρισα, την Τρίτη 26/4/22 στις 9 μμ.
Στο Final4 το οποίο θα διεξαχθεί το επόμενο Σαββατοκύριακο 29,30/4 και 1/5 έχουν είδη εξασφαλίσει την συμμετοχή τους η Αργώ Βόλου, ο ΓΣ Αλμυρού και η ΕΑΛ.