![Στον Πειραιά σε <<φιλική>> έδρα](https://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2016/02/ΠΟΡΦ-ΦΛΣ.jpg)
Στον Πειραιά και συγκεκριμένα στο Κλειστό Γυμναστήριο Π. Σαλπέας με την ομάδα του Πορφύρα, αγωνίζεται, την Κυριακή και ώρα 19:30 η γυναικεία ομάδα μας για την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής. Οι δύο σύλλογοι διατηρούν άριστες σχέσεις μιας και η ομάδα του Πορφύρα λειτουργεί με την ίδια φιλοσοφία και πρότυπα που λειτουργεί και ο δικός μας σύλλογος.
Στον πρώτο γύρο η ομάδα μας παίζοντας εκπληκτικά είχε επικρατήσει με 3-0 σετ. Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα, από τραυματισμούς ταλαιπωρούνται η Υφαντή και η Αναγνωστοπούλου, κάτι το οποίο πονοκεφαλιάζει τον προπονητή μας Πράππα Λάμπρο, που θα αποφασίσει την τελευταία στιγμή αν θα τις συμπεριλάβει στην αποστολή της ομάδας.