Ήττα της Γυναικείας Ομάδας του Φιλαθλητικού από τα Γιάννενα

Την ήττα γνώρισε η γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού Λάρισας  σήμερα τετάρτη 13/4/2011 από τον Ηρακλή Ιωαννίνων στον αναβληθέντα αγώνα της 17ης αγωνιστικής του γυναικείου πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας.
Με τον αγώνα αυτό ολοκληρώθηκαν για τον Φιλαθλητικό η αγωνιστικές υποχρεώσεις για την αγωνιστική περίοδο 2010-2011, αφού την τελευταία αγωνιστική η ομάδα έχει ρεπό.

Ο Φιλαθλητικός είχε εξασφαλίσει την παραμονή του στην κατηγορία και του χρόνου θα αγωνίζεται ξανά στην Α2 Εθνική Κατηγορία.

Το πρώτο σετ κύλισε εύκολα και τελείωσε 25-19 για τον Φιλαθλητικό.
Στη συνέχεια όμως η ομάδα των Ιωαννίνων αντέδρασε και κατάφερε να πάρει τα υπόλοιπα τρία σετ με 22-25, 26-28, 21-25 και μαζί και τον αγώνα 3-1.

Η κούραση από από τους συνεχόμενους αγώνες  του πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων των προηγούμενων ημερών επέδρασε στην απόδοση  των κοριτσιών και δεν μπόρεσαν να ανατρέψουν το σκορ αν και προσπαθούσαν συνέχεια να ξεπεράσουν όλα τα εμπόδια που τους παρουσιάζονταν.

Στο τέλος και οι δυο ομάδες έφυγαν στεναχωρημένες από το γήπεδο. Ο Φιλαθλητικός για την ήττα και τα Γιάννενα γιατί παρά την νίκη τους αποχαιρετούσαν την κατηγορία μετά από την νίκη της Δράμας  με 3-2 σετ επί της ΧΑΝΘ.

Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός – Ηρακλής Ιωαν. 1-3 (25-19, 22-25, 26-28, 21-25)

Φιλαθλητικός Λάρισας (Βασίλης Παπαδημητρίου): Αργυροπούλου, Κεραμιδά, Χατζή, Γιάννη, Κουτσονίκου, Βενέτη,  Βούντα Αγγ., Μανδουράρη, Βούντα Ε., Κουτρούμπη, Βαβάτσικου (λ), Νάρη
Ηρακλής Ιωαννίνων (Κωνσταντίνος Ζιώγος): Παπάζογλου, Αγγελομένου, Κακαβά, Τσελίκη, Μπούκα, Παπακωνσταντίνου, Καλύβα (λ), Ζαβογιάννη, Δερμιτζάκη