Εύκολη νίκη επί του Τυρνάβου…

Ο Φιλαθλητικός – Λαρισαϊκός βρίσκεται στις πρώτες θέσεις του πρωταθλήματος Κορασίδων μιας και μετράει τρεις νίκες και μία ήττα, η τελευταία νίκη ήρθε την Τρίτη (29/12) κόντρα στον Τύρναβο με 3-0 σετ.

Η νέα και επίσημη σελίδα μας στο Facebook…

Τα κορίτσια της Χριστίνας Τσαπραλή, απέδωσαν εξαιρετικό βόλεϊ και δεν άφησαν περιθώρια στις φιλοξενούμενες να απειλήσουν ούτε μία στιγμή τον Φιλαθλητικό, για την υπόθεση νίκη. Τα σετ κύλισαν σχετικά γρήγορα, με τους γηπεδούχουν να τα παίρνουν με 25-7, 25-13 και 25-13. Μετά από αυτή την εμφάνιση, όλοι έδωσαν ραντεβού για τη νέα χρονιά, όπου ο Φιλαθλητικός παίζει στις 7/1 με τον Ασκληπιό στα Τρίκαλα σε ένα ματς που αναμένεται «δυνατό». Αξίζει να αναφέρουμε πως δυναμικό παρόν έδωσε ο κόσμος αλλά και η διοίκηση της ομάδας που είναι πάντοτε κοντά σε όλα τα τμήματα.

Φιλαθλητικός – Λαρισαϊκός (Τσαπραλή): Κουμπούρα Σ. Μπάλλα, Μπουρλή, Μητσογιάννη, Γαλογαύρου, Ντούλμπερη, Σταμπουλή, Κοντογιάννη, Παπαγιάννη, Γκαμζάρη, Κουμπούρα, Νιακοπούλου