Πρόκριση στο Κύπελλο για τον Φιλαθλητικό με Νίκη επί της ΑΕΛ

Νίκη-πρόκριση για την γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού Λάρισας στην επόμενη φάση του κυπέλλου που διοργανώνει η ΕΣΠΕΚΕΛ  εκτός έδρας επί της ΑΕΛ με 3-1 σετ. Η επόμενη φάση είναι προγραμματισμένη για τις 28/10 και τον αντίπαλο μας  θα τον μάθουμε μετά από κλήρωση μεταξύ των ομάδων που προκρίθηκαν.

Η σελίδα μας στο Facebook…

Ο αγώνας ήταν ο πρώτος επίσημος για την φετινή αγωνιστική περίοδο και η ομάδα μας αν αγωνίσθηκε με απόντα την αρχηγό Κεραμίδα Άννα η οποία θα βοηθούσε με την εμπειρία της,  μπήκε σχετικά καλά στο παιχνίδι και κέρδισε τα δύο πρώτα σετ. Στο 3ο σετ μια αδράνεια στο 14-15 έφερε την ανατροπή και χάθηκε το σετ. Στο 4ο και τελευταίο ο Φιλαθλητικός προηγούνταν συνέχεια στο σκορ με την ΑΕΛ να πλησιάζει στο τέλος στο σκορ σε 24-20. Αλλά εκεί με επίθεση για τα κορίτσια μας τελείωσε το σετ και ο αγώνας.

Τώρα η Γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού θα συνεχίσει τους φιλικούς αγώνες που έχει προγραμματισμένους ώστε να δέσει σαν ομάδα εν όψη του Πρωταθλήματος της Β΄Εθνικής το οποίο θα ξεκινήσει στις 21/10, με πρώτο αγώνα πάλι με την ΑΕΛ, αλλά αυτή τη φορά εντός έδρας στο κλειστό της Νεάπολης.