1η Αγωνιστική Α2 Εθνικής Κατηγορίας. ΜΕΝΤ-ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ: 3-0

Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019
 Κλειστό Γυμναστήριο ΜΕΝΤ
ΜΕΝΤ Θεσσαλονίκης – Φιλαθλητικός: 3-0 σετ
(25-15, 27-25, 25-23)
Ηττήθηκε με 3-0 σετ η Γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού   για την 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών 2019-2020.
Ήττα με πολύ καλή εμφάνιση για την γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας το περασμένο Σάββατο 19/10/2019 από την ΜΕΝΤ στην Θεσσαλονίκη.
Αν και ξεκίνησε μουδιασμένα στο 1ο σετ, στα επόμενα δύο έδειξε εξαιρετικά στοιχεία και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες γεγονός που αποτυπώνεται και στο σκορ των δύο αυτών σετ (27-25, 25-23)

Μπορεί η ΜΕΝΤ να κέρδισε τον Φιλαθλητικό Λάρισας με 3-0, η νίκη της όμως δεν ήταν άνετη, αφού κατέκτησε τα δυο τελευταία σετ στον πόντο, ενώ στο τρίτο η ομάδα του Φιλαθλητικού προηγείτο με 16-10!

Επόμενος αγώνας για την Α2 είναι τo Σάββατο 26 Οκτωβρίου εντός έδρας στο κλειστό της Νεάπολης με την Ελπίδα Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης.

Η Συνθεση του Φιλαθλητικού: (Ιόβτσεφ):