![Στο τουρνουά του ΓΣ Νίκαιας οι Παγκορασίδες του Φιλαθλητικού (φώτο)](https://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2018/06/τουρνουα-Νίκαιας-2.jpg)
Το Σάββατο 16/6/2018 διεξήχθη τουρνουά βόλεϊ παγκορασίδων το οποίο διοργάνωσε ο ΓΣ Νίκαιας. Στη διοργάνωση, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό Γυμναστήριο της Νίκαιας Λάρισας έλαβε συμμετοχή ομάδα των παγκορασίδων του Φιλαθλητικού με κορίτσια γεννημένα το 2005, 2006 και 2007, καθώς και η Άθλεση και ο οικοδεσπότης ΓΣ Νίκαιας. Οι παίκτριες του Φιλαθλητικού είχαν την ευκαιρία να αποκομίσουν αγωνιστικές εμπειρίες μέσα από μία σειρά φιλικών αναμετρήσεων.
Συνοπτικά τα αποτελέσματα της ομάδας μας:
Φιλαθλητικός Λάρισας-Άθλεση: 2-0 σετ
Φιλαθλητικός Λάρισας-ΓΣ Νίκαιας: 2-0 σετ