Η Πρώτη Κούπα της Χρονιάς για τον Φιλαθλητικό

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ ΕΣΠΕΚΕΛ 2011 Ο ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΣ

Πρωταθλητής κορασίδων στέφθηκε ο Φιλαθλητικός Λάρισας στο περιφερειακό πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΚΕΛ εξασφαλίζοντας παράλληλα τη συμμετοχή στο πανελλήνιο πρωτάθλημα.

Οι Αθλήτριες του Φιλαθλητικού έμειναν αήττητες σε όλο το πρωτάθλημα και το κατέκτησαν.
Σε σύνολο 34 ομάδων από την Θεσσαλία και την Στερεά Ελλάδα και σε 15 επίσημους αγώνες έκαναν ισάριθμες νίκες ενώ έχασαν μόνο δύο σετ.
Νίκησαν με χαρακτηριστική ευκολία όλους τους αγώνες σημειώνοντας αξιοζήλευτα ποσοστά σε άμυνα και επίθεση.

Την τελευταία αγωνιστική νικώντας με 3-0 σετ εκτός έδρας την αντίστοιχη ομάδα της Λαμίας την Φθία κατέκτησαν την πρώτη θέση στο περιφερειακό πρωτάθλημα κορασίδων και έφεραν άλλο ένα κύπελλο στη Λάρισα.

Επόμενοι αγώνες τώρα οι προκριματικοί του πανελληνίου πρωταθλήματος οι οποίοι θα διεξαχθούν το επόμενο Σαββατοκύριακο από 8 έως 11/4/2011.

Η σύνθεση των Κορασίδων του Φιλαθλητικού: (Βασίλης Παπαδημητρίου)
Κακάτσιου, Κουτρουμπή, Βενέτη, Αργυροπούλου,  Βούντα Αγγ., Βούντα Ελ., Μανδουράρη, Γιάννη, Βαβάτσικου, Νάρη.