![Έναρξη Πρωταθλήματος Παγκορασίδων 2017-2018](http://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2017/12/102-768x403.jpg)
Ξεκινάει σήμερα και το πρωτάθλημα παγκορασίδων ΕΣΠΕΚΕΛ για την αγωνιστική περίοδο 2017-18.
Ο Φιλαθλητικός μετέχει στον Α΄ Όμιλο μαζί με τις ομάδες: Φιλ/κος Αμπελώνα, Ελασσόνα, ΑΟΣουφλαρίων και ΓΣ Τυρνάβου, από όπου στην επόμενη φάση θα προκριθούν οι δύο πρώτες ομάδες της βαθμολογίαςτου ομίλου.
Για την 1η Αγωνιστική σήμερα Κυριακή 7/1/18 θα αντιμετωπίσει στον Αμπελωνα την τοπική ομάδα στις 6:30μμ.