![Ελπίς Αμπελοκήπων – Φιλαθλητικός Λάρισας 3-0 (Α2 Γυναικών)](http://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2022/04/278477072_2141659782663802_7229268109720439923_n-768x403.jpg)
Την ήττα στην Θεσσαλονίκη γνώρισε ο Φιλαθλητικός Λάρισας από την Ελπίδα Αμπελοκήπων το Σάββατο 16/4/2022 για την 8η αγωνιστική του Γ ομίλου ανόδου του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών. Ήττα χωρίς κανένα βαθμολογικό αντίκρισμα καθώς και την επόμενη αγωνιστική περίοδο θα αγωνίζεται στην Α2 Εθνική Κατηγορία Γυναικών όπως ήταν και ο αρχικός στόχος και μάλιστα είχε είδη εξασφαλισθεί από τον προηγούμενο Ιανουάριο.
Τα σετ: 25-11, 25-13, 25-17.
ΑΣ ΕΛΠΙΣ (Γεωργιάδης): Παντελίδου, Τριανταφύλλου, Παπάζογλου, Κόγιτς-Τζούριτς, Σουπιώνη, Σκουλούδη / Σαουλίδου (λ), Στεργιάκη (λ), Γκιζάρη, Κεσεσίδου, Αθανασιάδου, Νώτη, Τσιουκάλα, Ρουμπάκη.
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ (Πνακάς): Παραφέστα, Καρακίτσιου, Κατσάρα, Πετρουγάκη, Μπέη, Ζιώγα / Ευθυμιοπούλου (λ), Τυρτιράκη.
Φωτογραφίες