![Νίκη την 1η αγωνιστική στο Πρωταθλημα Νεανίδων](http://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2023/10/ομαδα-768x403.jpg)
Ξεκίνησε το πρωτάθλήμα Νεανίδων για την αγωνιστική περίοδο 2023-24 και η ομάδα του Φιλαθλητικού Λάρισας αγωνίσθηκε το Σάββατο 7 Οκτωβρίου 2023 στο κλειστό γυμναστήριο του Αμπελώνα Λάρισας την 1η αγωνιστική, με την τοπική ομάδα του Φιλ/κου Αμπελώνα την οποία και νίκησε με (3-0 σετ).
Σύνθεση ομάδας:(Πνάκας Πέτρος) Ζιωγα Σ. Γιορεντσίδου Ν. Πνακα Β. Ευστρατιάδη Σ. Καποδίστρια Ε. Ραζακιά Δ. Κούλιου Μ. Παπανικολάου Ε. Καμαγιάννη Π. Παρασκευούδη Σ. Φουρκιώτη Λ.