![Ο Φιλαθλητικός στην βράβευση των κορυφαίων του 2015](http://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2016/05/DSC_0195-768x403.jpg)
Στο «Χατζηγιάννειο» Πνευματικό Κέντρο, ο Δήμος Λαρισαίων, σε μία πολύ όμορφη εκδήλωση βράβευσε τους κορυφαίους συλλόγους, αθλητές και αθλήτριες της χρονιάς που πέρασε(2015) .
Ο Υπεύθυνος Αθλητισμού του Δήμου Λαρισαίων Γ. Κωσταρόπουλος τόνισε: «Στόχος μας είναι να βραβεύονται όσο το δυνατόν περισσότεροι σύλλογοι, αθλητές και αθλήτριες. Σε μια εποχή οικονομικής κρίσης το κίνητρο των περισσοτέρων είναι η ηθική επιβράβευση και αυτό πρέπει να δώσει από τη νέα χρονιά ο Δήμος Λαρισαίων για να κρατηθεί όρθιος ο αθλητισμός της πόλης». Για τον σύλλογο μας, που βραβεύτηκε για την Άνοδο της γυναικείας ομάδας στην Α1 Εθνική , παρέλαβαν το βραβείο από τον Πρόεδρο της ΑΕΛ Λιόντο Ανδρέα τα μέλη του ΔΣ Ακριβούλης Βασίλης και Νίκου Νίκος, με την παρουσία των αθλητριών Μπαζιάνας Ελένης και Αναγνωστοπούλου Δήμητρας .