![Προκρίθηκε στον Τελικό του κυπέλλου ο Φιλαθλητικός](http://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2017/12/20171221_214000-768x403.jpg)
Σε αγώνα για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Γυναικών ΕΣΠΕΚΕΛ ο Φιλαθλητικός νίκησε σήμερα 21/12 εκτός έδρας τον ΑΟ Σουφλαρίων με σκορ 0–3 σετ (18-25, 10-25, 2ο-25) και πήρε την πρόκριση στον τελικό όπου και θα αντιμετωπίσει την νικήτρια της αναμέτρησης Ελασσόνα-Φιλ/κος Τρικάλων.
Η Σύνθεση του Φιλαθλητικού: (Ιοφτσεβ Δημήτρης) Κεραμίδα Άννα, Μπαζιάνα Ελένη, Μαυροπάνου Ράνια, Λουκανίκα Νατάσα, Παραφέστα Αγλαϊα, Κουτρουμπή Ειρήνη, Κουμπούρα Σεβαστή, Γαλάνη Νικολίνα (λ), Κοντογιάννη Χαρά, Γαργάλα Ελευθερία, Μητσιογιάννη Δέσποινα, Τζήκα Αγγελική.