Με το δεξί οι Κορασίδες

Δεύτερο σερί τρίποντο πέτυχαν σήμερα  οι Κορασίδες μας επικρατώντας εντός έδρας της ΑΡΓΩ Βόλου με 3-1 σετ. Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που έγινε στο Κλειστό Νεάπολης για την αναβληθέντα 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος Κορασίδων, η ομάδα μας αν και έχασε το πρώτο σετ κατάφερε να βελτιώσει σταδιακά το παιχνίδι της και να πάρει μία σημαντική για τη συνέχεια νίκη.

Η σελίδα μας στο Facebook…

Αναλυτικά στο πρώτο σετ παίχτηκε πολύ καλό παιχνίδι με την φιλοξενούμενη να το κερδίζει στις λεπτομέρειες 21-25.  Στο δεύτερο σετ η ομάδα μας ανέβασε την απόδοση της και με καλό σέρβις και υποδοχή το κατέκτησε 25-21.Το τρίτο σετ είχε μεγαλύτερες συγκινήσεις με την ομάδα μας να προηγείται 11-1  και με την φιλοξενούμενη ομάδα να ανεβάζει κατακόρυφα την απόδοση της και να φέρνει το παιχνίδι στο 21-19, όπου εκεί η ψυχραιμία και το καλό σέρβις έδωσαν το σετ  στην ομάδα μας με σκορ 25-23. Στο τέταρτο και τελευταίο σετ η ομάδα μας βελτίωσε και άλλο την απόδοση της κατακτώντας το σχετικά εύκολα.  Ήταν μια σπουδαία Νίκη απέναντι σε ένα πολύ καλό αντίπαλο. Μπράβο στα κορίτσια μας και συνεχίζουμε.

Φιλαθλητικός Λάρισας – Αργώ Βόλου : 3-1 σετ (21-25, 25-21, 25-23, 25-16)

Φιλαθλητικός (Σβέτλα Βασίλεβα): Κουμπούρα Σ, Μπάλλα, Ντουλμπέρη Β, Μητσιογιάννη, Γαλογαύρου,Χατζηρεπάνη,  Σταμπουλή (Λίμπερο),  Νιακοπούλου (Λίμπερο), Κουμπούρα Ε, Κουτίνα,Τζήκα,Κοντογιάννη.

dsc_0517 dsc_0516 dsc_0515 dsc_0511 dsc_0507 dsc_0506 dsc_0505%ce%ba%ce%bf%cf%81%ce%b1%cf%83%ce%b9%ce%b4%ce%b5%cf%83-2016