![Την ΕΑΛ υποδέχεται το Σάββατο 30/10 η γυναικεία ομάδα του Φιλαθλητικού.](http://www.filathlitikos.org/wp-content/uploads/2021/10/248368297_394181775697124_2709095525687150771_naa.jpg)
Πρώτος εντός έδρας αγώνας για το πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών και ο Φιλαθλητικός Λάρισας υποδέχεται το Σάββατο 30/10/2021 για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος στις 7:30μμ στο κλειστό της Νεάπολης, την ομάδα της ΕΑΛ.
Το παιχνίδι θα διεξαχθεί σύμφωνα με το Υγειονομικό Πρωτόκολλο,
Δυνατότητα παρουσίας ενηλίκων θεατών υφίσταται αποκλειστικά για πλήρως εμβολιασμένους θεατές ή με πιστοποιητικό νόσησης.
Οι ανήλικοι 13 έως και 17 ετών μπορούν να εισέλθουν στο γήπεδο προσκομίζοντας PCR test 72 ωρών ή rapid test 48 ωρών ή πιστοποιητικό εμβολιασμού ή νόσησης.
Οι ανήλικοι έως και 12 ετών επιτρέπεται να εισέρχονται και με αρνητικό self test που έχει διενεργηθεί την ημέρα του αγώνα.
Ο έλεγχος θα γίνεται στις εισόδους του γηπέδου με την χρήση της ψηφιακής πλατφόρμας αναγνώρισης για πιστοποιητικά εμβολιασμού/νόσησης, PCR και rapid tests με ταυτόχρονο έλεγχο ταυτοπροσωπίας.
Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική απ’ όλους και καθ’ όλη τη διάρκεια παραμονής στο γήπεδο.